„Nieznany sąsiad” – nowa książka o Słowacji

Z przyjemnością chciałbym ogłosić, że ukazała się moja książka „Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej”.

Prace nad książką trwały ostatnie 8 miesięcy, publikacja ma 514 stron i w kompleksowy sposób opisuje realia Słowacji – jest napisana z jednej strony w ten sposób, by była to ciekawa lektura dla osób które uczą się języka słowackiego i chcą poznać realia kraju, a z drugiej – by dostarczyć konkretnej szczegółowej wiedzy w poszczególnych aspektach. Rozdziały to m. in. geografia Słowacji, historia i wydarzenia współczesne (w tym współczesna polityka), gospodarka i biznes, energetyka, samorząd i administracja, transport, zwyczaje i aktywności sportowo-turystyczne Słowaków, turystyka, ochrona przyrody, a nawet żegluga i… gospodarka morska. Tytułem ciekawostki: Słowacja jako kraj bez dostępu do morza ma własną banderę morską i około 100 statków pływających na morzach i oceanach świata pod słowacką banderą (a więc więcej niż w Polsce w niektórych latach), ma też 1500 marynarzy morskich a oprócz tego są też marynarze śródlądowi (Dunaj, Wag i inne rzeki). Słowacja wyrasta też na lidera przemian energetycznych, odejścia od węgla na rzecz atomu, energetyki wodnej i innych form relatywnie czystej energii. Mój podręcznik jest pełen takich nieoczywistych opowieści dotyczących Słowacji, pokazujących inne, nieznane wśród Polaków oblicze naszego sąsiada. Słowacja kojarzy się nam przede wszystkim z górami, owcami, ja tymczasem w książce staram się przekazać mniej znane informacje o współczesnej Słowacji. Mam nadzieję, że będzie to ciekawa i fascynująca lektura.
Książka „Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej” jest dostępna w formie elektronicznej w księgarni Ebookpoint, można ją kupić pod linkiem:
Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Łoginow
Autor książki
Facebook Comments

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.