Zebranie sprawozdawcze OSP za 2018 rok

W sobotę 12 stycznia  w świetlicy remizy odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej  w Krempachach za 2018 rok. Wzięła w nim udział większość druhów z naszej jednostki oraz zaproszeni goście. Zebranie poprowadził prezes Józef Tazik, a sekretarzem wybrano radnego Józefa Lorenca.

Stan członków wynosi 59 w tym 3 honorowych, 5 wspierających i 17 kobiet z KDP. Przybyło 5 kobiet, zmarł druh Jan Tomaszkowicz, którego uczczono minutą ciszy. Przy OSP działa też prężnie orkiestra dęta.

W zawodach gminnych w Nowej Białej, tak mężczyźni jak i kobiety, zajęli wysokie 2. miejsca.  W zawodach wojewódzkich w Czarnym Dunajcu nasza drużyna kobieca zajęła zaszczytne 1. miejsce na 12 drużyn, przez co została zakwalifikowana do zawodów ogólnokrajowych. 28 – 29 kwietnia nasza jednostka brała też udział w zawodach na Słowacji.

W styczniu jednostka gasiła pożar w Nowej Białej, potem palące się pastwisku we Frydmanie. W lipcu powódź aż dwukrotnie zagrażała naszej miejscowości – wieczorem w centrum wsi,  a rano na ul. Nadmłynówka, gdzie rzeka Białka wylała kolejny raz.

Kurs KPP ukończyło 2 druhów, szkolenie podstawowe 10 druhów – w tym 4 kobiety. OSP Krempachy brało też udział w uroczystościach strażackich w Łapszach Niżnych. Ponadto jednostka obsługiwała uroczystości kościelne, sportowe, prowadziła pogadanki i pokaz sprzętu w szkołach.

Ze środków własnych i gminnych oraz Rady Sołeckiej zakupiono wyposażenie strażackie za kwotę 7 637 zł. Poczyniono też starania o przejęcie własności terenu wokół remizy, co jest wymogiem do jej rozbudowy.

Radny Józef Lorenc zaapelował też do zebranych o zastanowienie się nad wykorzystaniem budynku szkoły podstawowej do celów kulturalnych i socjalnych, gdyż budynek od lata tego roku będzie nieużywany i wystawiony przez Urząd Gminy Nowy Targ do sprzedaży.

W planie na obecny rok jednostka OSP ma zakup brakującego sprzętu p.poż, prowadzenie prelekcji w szkole, szkolenie młodzieży oraz służbę społeczeństwu w razie nagłej potrzeby spowodowanej żywiołami.

Specjalnie podziękowanie skierowano do byłego komendanta OSP, druha Józefa  Tomaszkowicza z USA, który przebywa na urlopie, za bezinteresowne organizowanie życia wśród Polonii i zbiórkę funduszy na potrzeby naszej jednostki.

Na tym zakończono cześć oficjalną, po której nastąpiła część gastronomiczna przygotowana przez żeńską grupę OSP.

12.01.2019 r.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.