Boże Narodzenie – ogłoszenia

Boże Narodzenie –  25 grudnia 2023 r.

  1. „Dziś przeżywamy Święto Narodzenia Pańskiego. Gdy wpatrzeni jesteśmy w betlejemską stajnię miejsce narodzin Jezusa, naszego zbawiciela w zdumienie nas wprawia Jego nieskończona pokora. To ona poruszyła prostych pasterzy i wykształconych mędrców. Jedni i drudzy na widok Zbawiciela świata, złożonego w żłobie, padli na kolana, składając hołd Temu, który jako Słowo Boga w pokorze i cichości przychodzi do świata i człowieka, by być dla nas Emanuelem i Odkupicielem. Czas Świąt Bożego Narodzenia, oprócz odkrycia pokory Boga, która objawiła się w Betlejem, musi nas doprowadzić do odkrycia, że w naszych świątyniach On jest nieustannie obecny  pod postacią Eucharystii. Pokorny nasz Zbawca jest z nami, „a jego miłość jest pokorna jak kruszyna chleba, lecz silniejsza od mocy wszechświata”.
  2. Drodzy parafianie, każdy z nas powinien mieć „swoje Betlejem”, czyli miejsce, w którym nieustannie rodzi się Bóg. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i poświęcenie, gdzie pamięta się o samotnych, chorych, smutnych i wątpiących. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie w drugim człowieku z szacunkiem dostrzega się twarz siostry i brata. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i radość, gdzie głosi się chwałę na wysokości Bogu i pokój ludziom dobrej woli.
  3.  Wszystkim Parafianom i gościom życzę, aby w duchu tych wartości przeżywali zarówno czas świąteczny, jak i czas dni powszednich. Niech Nowonarodzony Jezus pomoże nam budować przyszłość, w której zawsze będzie zwyciężać dobro i miłość, w której będzie królował blask prawdy, a Boży pokój zdoła ukoić wasze serca przytłoczone troskami i problemami życia codziennego.
  4. W Nowym Roku życzę byśmy dzień za dniem, krok po kroku, strona po stronie pisali z Bogiem opowieść o sobie. Bo Nowy Rok jest jak księga nie zapisana, czysta i biała. Życzę, byśmy tę księgę zapisywali wartościami i zasadami, które swoje źródło mają w Betlejem. Niech Boże Dziecię napełnia nas na każdy dzień radością i pokojem, miłością, miłosierdziem i prawdą”.
  5. Jutro drugi dzień świąt Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę o 730, 900 i 1100.
  6. W środę święto św. Jana Ewangelisty. Po mszy św. poświęcenie wina
  7. W czwartek święto Świętych Młodzianków męczenników.
  8. W przyszłą Niedzielę święto Świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  9. W środę jak Pan Bóg pozwoli rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą
Facebook Comments