Jesienny konkurs rozstrzygnięty

To, jak wygląda jesień na Spiszu, w mnogości prac i różnorakości pomysłów przedstawiły krempaskie dzieci. 31 października w WDK rozstrzygnięto konkurs „Jesień na Spiszu”.

Prace były przeróżne. I te wykonane bardziej tradycyjnymi metodami, tj. przy użyciu kredek, farb i bibuły. I przestrzenne – bardzo pracochłonne i innowacyjne. Do ich wykonania dzieci użyły typowo jesiennych materiałów, takich jak: kasztany, orzechy, różnokolorowe liście, kora i patyczki. Choć w jednej pracy znalazły się też muszelki!

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace komisja oceniła w 3 kategoriach wiekowych – najmłodszych maluszków, dzieci w wieku od 7 – 9 lat i nieco starszych – 10 – 12-latków. Liczył się pomysł, samodzielność wykonania, fantazja i technika.

I tak w kategorii maluszków 1. miejsce zajęli wspólnie Karolinka Podoba i Antoś Pacyga. 2. miejsce przypadło bliźniaczkom Basi i Kasi Pietraszek oraz Lence Zygmund. A 3. Kamilce Myśliwiec i Kubusiowi Zygmundowi. Wyróżnienie otrzymał Michałek Podoba.

W kategorii dzieci w wieku od 7 – 9 lat 1. miejsce zajęli wspólnie Filip Śpiewak i Martyna Powalacz. 2 miejsca jury nie przyznało. A 3. otrzymały Julia Tomaszkowicz i Julia Pietraszek.

W ostatniej, najstarszej kategorii wyniki rozłożyły się następująco: 1. miejsce – Julia Śpiewak i Olga Pacyga, 2. miejsce – Zuzanna Zygmund i Tomasz Pietraszek, 3. miejsce – Jakub Pietraszek, wyróżnienie: Ania Pietraszek.

Nagrody młodym artystom wręczyła kierowniczka WDK Maria Krzysztofek. A ufundował je GOK w Łopusznej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!

Zdjęcia: Marcela Śpiewak – WDK w Krempachach

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × three =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.