Papież Polak zamieszkał w Krempachach – parafia dostała relikwie

Po raz pierwszy parafianie mogli uczcić podarowane im przez ks. kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II w poniedziałek 22 października. Dokładnie w tym dniu, w którym zakupiono na nie relikwiarz.

– To w ogóle niesamowita historia – puentuje ostatnie wydarzenia ks. proboszcz. – Bo jak to jest możliwe, że nie wspomniałem ani słowem, jakie koszty w związku z wprowadzeniem relikwii poniosłem, a parafianie zebrali dokładnie tyle, ile trzeba? Zabrakło tylko 2 zł! Chyba Ktoś tego pilnował 😉 – dodaje.

Przypomnijmy, relikwie św. Papieża Polaka przywiezione zostały do naszej parafii 14 października – dokładnie w XVIII Dzień Papieski. Podczas każdej, sprawowanej w tym dniu mszy św. spoczywały na ołtarzu, a ks. proboszcz niezwłocznie zaapelował do ofiarności parafian, prosząc ich o dobrowolne datki na rzecz zakupu relikwiarza.  Zbiórka przeprowadzona została w następną niedzielę 21 października. Symbolicznie dorzuciły się do niej nawet najmłodsze dzieci.

Po raz pierwszy ks. proboszcz ukazał wiernym relikwiarz tuż po zakupie, tj. w poniedziałek 22 października. Wtedy też wierni mogli uczcić jego zawartość. – Hojność parafian bardzo mnie zaskoczyła – podkreśla na koniec z dumą ks. Dariusz.  – Dlatego postanowiłem w dniu Wszystkich Świętych odprawiać przy tych relikwiach i po każdej mszy dać wiernym możliwość ich uczczenia.

Zdjęcia: Franciszek Pacyga

Facebook Comments