Ich wielkie święto!

W niedzielę 8 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Krempachach świętowała Międzynarodowy Dzień Strażaka i wspomnienie św. Floriana – swojego patrona.

Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych druhów z krempaskiej OSP ks. proboszcz Zbigniew Ścisłowicz odprawił o godz. 9.00 rano. Nie zabrakło w niej odwołań do szlachetnej postawy i przykładu życia św. Floriana oraz podziękowań za ofiarną postawę i służbę licznie zgromadzonym przed ołtarzem strażakom

– Jesteśmy wam wdzięczni za to wasze poświęcenie; za to, że zapominając o sobie, myślicie o innych – zaznaczył w swoim kazaniu ks. Zbigniew. – To do was Pan Jezus dziś mówi: “Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś swoje życie oddaje za przyjaciół”. Wy to swoje życie oddajecie dla ludzi, którzy tej pomocy autentycznie potrzebują – podkreślał.

Po Mszy św. na placu przed kościołem w osobnym słowie zwrócił się do druhów i druhen z krempaskiej OSP także sołtys Józef Pietraszek, który w imieniu wszystkich mieszkańców Krempach wyraził im ogromną wdzięczność za nieustanną i wytrwałą służbę Panu Bogu i bliźnim.

Już po części oficjalnej Strażacka Orkiestra Dęta dała dla mieszkańców minikoncert.

Facebook Comments