Koronawirus – zawieszone zajęcia edukacyjne

Wójt Gminy Nowy Targ informuje, że na stronie MEN pojawił się komunikat o odwołaniu zajęć w szkołach i przedszkolach z powodu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z powyższym wszystkie szkoły na terenie Gminy Nowy Targ przez okres 2 tygodni, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. będą zamknięte.

Informacje na temat odwołania zajęć w szkołach i przedszkolach znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Najbliższe dni, tj. 12 i 13 marca to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od jutra, tj. 12 marca nie przychodzą do szkół. Od poniedziałku 16 marca wychowankowie i uczniowie (wszystkich szkół – podstawowych i ponadpodstawowych) nie przychodzą do szkół i przedszkoli. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę.

Zarządzenie to nie oznacza jednak nadprogramowych „ferii” dla uczniów i nauczycieli. W miarę możliwości przez następnych 14 dni nauczanie będzie kontynuowane przy użyciu dostępnych e-materiałów,  internetu, poczty elektronicznej i innych mediów społecznościowych.

Facebook Comments