Emilia Biernat na tanecznym podium Mistrzostw Polski

Miło nam poinformować, że nasza mieszkanka – Emilia Biernat wspólnie ze swoim partnerem Krzysztofem Małyszem zajęli 3. miejsce w II Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego zorganizowanych w ten weekend w Ujeździe.

Emilia od dzieciństwa związane była z muzyką i tańcem. Najpierw w góralskim zespołem w rodzinnej wsi Ponice, a po przeprowadzce do Krempach z prowadzonym przez Marię Wnęk Zespołem Zielony Jawor. Nawet kiedy skończyła Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu i wyjechała na studia, nie umiała oderwać się od tańca. I tu znakomitym pomysłem okazało się wstąpienie do Zespołu Pieśni i Tańca “Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na którym podjęła studia.

W sobotę 2 grudnia na podium Mistrzostw Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kat. 19+, tj. kategorii mistrzowskiej, stanęły aż dwie pary z Zespołu “Silesianie” – para: Michał Nowak i Monika Kusiak (prowadzona przez Karolinę Jakubek), która zajęła 1. miejsce,  zdobywając tym samym mistrzostwo Polski oraz para Krzysztof Małysz i Emilia Biernat (prowadzona przez Kingę Stolarczyk), która zajęła 3. miejsce!

Serdecznie Emilii gratulujemy!!!

 

 

Facebook Comments