Uroczystość Najświętszej Trójcy – ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy  –  04 czerwca 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka Adoracja.
 2. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. W tygodniu wspominać będziemy:
 •       W poniedziałek          Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 •       We wtorek                 Wspomnienie św. Norberta, biskupa
 •       W środę                      Wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
 •       W czwartek                Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 •       W piątek                     Wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła
 •       W sobotę                    Wspomnienie NMP
 1. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W czasie nabożeństw czerwcowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. U nas Nabożeństwa czerwcowe w każdy dzień o 1840.
 2. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: strażaków przy remizie, rodziców dzieci pierwszo komunijnych przed domem państwa Pacygów na ul. Kamieniec i przed stolarnią pana Franciszka Łukasza młodzież, która w przyszłym roku przystąpi do bierzmowania.
 3. Msze Św. w Boże Ciało będą odprawione o 7.30 i o 9.00 po polsku, a o 10.30 po słowacku. Po ostatniej mszy udamy się w procesji do 4 ołtarzy. W tym roku wychodzimy z kościoła ze śpiewem w języku polskim i w tym samym języku odprawimy obrzędy przy drugim i czwartym ołtarzu oraz zakończymy procesję. Po słowacku modlić się będziemy przy pierwszym i trzecim ołtarzu oraz słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewanej w drodze od ostatniego ołtarza do kościoła. O uświetnienie tej uroczystości proszę orkiestrę, zespół Zielony Jawor i dziewczęta do feretronów, młodzieńców i strażaków do lampionów i chorągwi, dzieci z klas III w tunikach, młodszych chłopców z dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów. Wszystkich zachęcam do ubrania regionalnych strojów. Proszę o ozdobienie domów i trasy procesji.
 4. Składka z Bożego Ciała wedle zarządzenia ks. Arcybiskupa jest przeznaczona na budownictwo sakralne i ma być przekazana na konkretne budowy kościołów, które zostały objęte patronatem Parafii
 5. Msze św. z procesją w oktawie Bożego Ciała o godzinie 1840.
 6. Boskie Serce Jezusa zmiłuj się nad nami!
Facebook Comments