LKS Spisz Krempachy świętował 25-lecie założenia (ZDJĘCIA)

Było wszystko! Emocjonujące derby Spisza, okazja do wspomnień i uhonorowanie zasłużonych, rozgrywki najmłodszych krempaskich piłkarzy i długo wyczekiwany mecz Juniorzy vs Oldboye. A wszystko z okazji 25-lecia założenia LKS “Spisz” Krempachy.

Jubileusz 25-lecia założenia LKS Spisz Krempachy zaplanowano na niedzielę 18 września. I choć aura robiła, co mogła, żeby pokrzyżować plany organizatorom, to imprezę udało się przeprowadzić według harmonogramu. I tak punktualnie o godz. 13 rozpoczął się mecz pomiędzy gospodarzami tj. świętującym swoje urodziny  LKS “Spisz” Krempachy a bratnią drużyną KS “Łęgi” z Nowej Białej. W pierwszej połowie nikomu nie udało się zdobyć punktu, za to w drugiej połowie meczu 1 bramkę zdobył dla jubilatów Tomasz Pacyga, a kolejne 2 dołożył Tomasz Gryguś. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Krempach.

Po tej emocjonującej części sportowej przyszedł czas na część oficjalną. I tu głos zabrał Adrian Sobolak, obecny prezes zarządu, który już na wstępie zaznaczył, że jubileusz ten jest świętem wszystkich krempaszan, bo wszyscy w ten czy inny sposób do klubu należą. – Na klub składają się przecież kibice, członkowie, zawodnicy, zarząd, trenerzy i sponsorzy – podkreślał. – I wszystkim im pragnę z tego miejsca gorąco podziękować, a tych, którym nie udało się tego święta doczekać, uczcić minutą ciszy…

W sposób szczególny obecny prezes zarządu dziękował zwłaszcza Franciszkowi Hornikowi, pierwszemu prezesowi LKS, który w maju 1997 r. wraz z Markiem Paluchem (wiceprezesem), Józefem Pierzgą (sekretarzem) i Franciszkiem Tomaszkowiczem (skarbnikiem) podczas spotkania ząłożycielskiego, zorganizowanego w budynku szkoły podstawowej zdecydowali o zawiązaniu struktur klubu. – To od p. Franka Hornika wszystko się zaczęło, dlatego wywołuję go teraz przed szereg – podkreślał prezes Sobolak.

Krótką historię tego, jak w krempaskim Łęgu rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie i jak powstało w tym miejscu  boisko, przybliżył już przybyłym Franciszek Hornik. Według jego relacji 1 czerwca 1997 r. zarejestrowano drużynę do gry w piłkę nożną. Zawodników było wówczas 27. Krótko potem, bo 25 czerwca 1997 r. Wspólnota Urbarialna i OSP poparły pomysł wybudowania w Krempachach boiska piłkarskiego. Dopomógł w tym ówczesny proboszcz ks. Jacek Wieczorek, który chętnie odstąpił na ten cel tzw. księżą polanę. Oficjalne otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku boiska nastąpiło 29 września 1997 r. – Zaprosiliśmy wtedy wszystkich zawodników, którzy na przestrzeni czasu byli sportowcami i wszyscy przyjęli zaproszenie – podkreślał z przejęciem Franciszek Hornik. Pierwszym meczem wówczas rozegranym była, podobnie jak w jubileusz 25-lecia, potyczka z drużyną z Nowej Białej, zakończona wynikiem 1:1. Wśród zasłużonych, którym nie omieszkał przy okazji swojego przemówienia podziękować Franciszek Hornik znaleźli się: Daniel Gryguś, który ufundował piłkarzom spodenki, koszulki i dresy; Marek Paluch, który zasponsorował zawodnikom buty i wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, który doposażył LKS w piłki.

Po tej części wspominkowej głos ponownie zabrał prezes Adrian Sobolak. I tu osobne podziękowania popłynęły w stronę: Marka Palucha (pierwszego wiceprezesa zarządu), Kazimierza Krzysztofka, Franciszka Hyły, Dominika Surmy, Franciszka Mosia, Walentego Pietraszka (byłego prezesa) i Marii Tomaszkowicz. Osobny aplauz i wyrazy wdzięczności spotkały też obecnego wiceprezesa Daniela Tomaszkowicza, który nie dość, że jest głównym sponsorem krempaskich piłkarzy, to nie opuszcza absolutnie żadnego meczu. – Dziękujemy ci, Danielu za twoje wielkie serce i zaangażowanie – podkreślał z mocą prezes  Sobolak. Z serca płynące dziękuję trafiło również do rodziców młodych piłkarzy i do trenerów.

Ostatnim punktem tego dnia był mecz towarzyski Juniorzy vs Oldboye, zakończony remisem 2:2.

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Bartłomiej Palonek

Facebook Comments