Podziękowaliśmy Bogu za plon!

Msza św. o godz. 9.00 rano była tegoroczną Mszą św. dożynkową. Zaszczytu, ale i wyzwania przygotowania wieńca dożynkowego dostąpił tym razem zespół Zielony Jawor.

Z propozycją, by to tancerze Zielonego Jawora przygotowali w tym roku wieniec dożynkowy, wyszła jeszcze w lipcu Rada Parafialna. – To dla nas wielki zaszczyt – zapewniała Maria Wnęk, dyrektorka Zielonego Jawora. – Wszak to święto wszystkich, a przede wszystkim rolników, no i wyróżnienie dla tych, co robią wieniec i niosą dary.

Największy wkład w przygotowanie dożynkowego wieńca miała Adrianna Wnęk, która upiekła też dożynkowy chleb, a pomagały jej: Kinga Waniczek, Ola Hornik, Ania i Wiktoria Sobolak i Maria Wnęk.

Punktualnie przed godziną 9 rano orszak dożynkowy ustawił się przed strażacką remizą, by w uroczystym korowodzie w asyście Krempaskiej Orkiestry Dętej, wnieść wieniec i dary do kościoła. Wszyscy zespolanie wystąpili w strojach regionalnych. Spiski przyodziewek na tę okoliczność założyli także rodzice i dziadkowie dzieci i młodzieży.

Ks. proboszcz, poruszony piękną, spiską oprawą muzyczną w wykonaniu kapeli Dominiki Trybuły i Wojciecha Śliwińskiego, podziękował serdecznie wszystkim członkom zespołu za to, że od lat nieprzerwanie trwają na kultywowaniu tradycji i zwyczajów swoich przodków, co w dobie kurczącego się rolnictwa i pędu za nowoczesnością staje się niezwykle ważne.

Uroczystości dożynkowe zakończyły się w salce na plebani poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Parafialną i koncertem w wykonaniu zespołowej kapeli.

Facebook Comments