Koncert organowy w Czarnym Dunajcu – wystąpili Maria i Józef Łukaszowie

W kościele Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu odbył się koncert organowy w wykonaniu Józefa Łukasza. Organiście z Krakowa towarzyszyła wokalnie jego siostra Maria Łukasz.

Koncert zorganizowany przez parafię Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu i Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec był ucztą dla ducha zgromadzonej publiczności.

Józef Łukasz to młody organista pochodzący z Krempach, a obecnie pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Podgórzu. Jest synem wieloletniego organisty parafii pw. św. Marcina w Krempachach śp. Józefa Łukasza.

Jego matka Zofia jest nauczycielem historii w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Koncertował w wielu kościołach Archidiecezji Krakowskiej. Jest założycielem i dyrygentem Podgórskiego Chóru Symfonia, z którym wykonuje muzykę podczas uroczystych liturgii w sanktuarium na Podgórzu.

Podczas koncertu śpiewała Maria Łukasz, siostra Józefa Łukasza, która już niebawem rozpoczyna edukacje na Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła szkołę muzyczną w Nowym Targu.

Pierwotnie koncert miał się odbyć dwa tygodnie temu, jednak podczas burzy uszkodzone zostało zasilanie kościelnych organów.

Link do nagrania: https://www.facebook.com/watch/?v=1317439378788291

Źródło: https://goral.info.pl/artykul/koncert-organowy-w-czarnym/909105

Facebook Comments