Zielone Świątki Zielonego Jawora (zdjęcia i filmy)

Tradycją już jest, że prowadzony przez Marię Wnęk zespół Zielony Jawor zamawia w swojej intencji Mszę św., by podziękować Bogu za wszelkie dobro, które go spotyka.

W tym roku Msza św. dziękczynna odprawiona została w niedzielę 5 czerwca, tj. w święto Zesłania Ducha Świętego. I serce rosło, gdy stara krempaska świątynia wypełniła się po brzegi ubranymi w tradycyjne spiskie stroje członkami zespołu. A ten, gdyby go dobrze przeliczyć, zrzesza we wszystkich grupach wiekowych ok. 80 osób.

Kapela Dominiki Trybuły zagrała m.in. „Barkę” – ukochaną pieśń Ojca Świętego Jana Pawła II, a wymownym nawiązaniem do uroczystości Zesłania Ducha Świętego była odśpiewana solo przez Anię Sobolak pieśń pt. “Przybądź Duchu Święty”. Po Mszy św. nie zabrakło też związanej z ogrywaniem moji śpiewki pt. „Na jakom pamiontke moje stawiajom”.

Po dokonanym dziękczynieniu członkowie zespołu w radosnym korowodzie udali się do sołtysa wsi Józefa Pietraszka, potem na plebanię do ks. proboszcza, a na koniec do remizy, by ograć i obtańcować komendanta OSP.

Ogrywanie moji zespół zakończył małym występem na placyku przed remizą.

Facebook Comments