VIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Niedziela Zwykła 27.02.2022

 1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

 • w środę – Środa Popielcowa
 • w czwartek Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
 1. Od środy popielcowej rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Służy on do przygotowania obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy pańskiej włącznie.

 2. W Środę Popielcową obowiązuje każdego katolika post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To znaczy spożywamy dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Na Mszy Świętej o godzinie 1800 posypanie głów popiołem. Niech ten przyjęty popiół pomoże nam zrozumieć jak bardzo jesteśmy słabi i grzeszni, i jak bardzo potrzebujemy Bożego przebaczenia by trwać przy Bogu. Po każdej w tym dniu Mszy św. będą zbierane składki na rzecz pomocy Ukrainie.

 3. Będzie umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.

 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. na zakończenie Litania do Chrystusa Najwyższego Kapana z prośbą o dobre powołania do życia kampańskiego i zakonnego z modlitwą o pokój na świecie.

 5. W piątek o godzinie 1615 Msza Święta w języku polskim. O godzinie 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku polskim. O godzinie 1800 Msza Święta w języku słowackim a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku słowackim. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. W sobotę od godziny 830 udamy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. O godzinie 1615 Msza Św. w języku słowackim. O godzinie 1700 Różaniec z rozważeniami a po nim Msza Święta w języku polskim. Po Mszy Świętej zmianka Żywego Różańca.

 7. W Niedzielę po Mszy Świętej o 900 odśpiewamy Gorzkie Żale. Po Mszy Świętej o 1030 Droga Krzyżowa. W niedzielę  dodatkowa składka do puszek dla Ukrainy po każdej Mszy Świętej.

 8. Po spotkaniu Rady parafialnej w środę ustalono wstępny plan czekających nas prac przy Kościele. Najpierw podjęte zostaną wstępne rozmowy z Konserwatorem Zabytków celem wstępnej oceny przygotowawczej do prac przy naprawie dachu na kościele św. Marcina i możliwości rozbudowy zakrystii celem pozyskania miejsca do przechowywania szat, a także innych rzeczy kościelnych. Bez decyzji Konserwatora Zabytków żadne prace nie będą możliwe.

 9. Panie Jezu Ty powiedziałeś: „Kto chce iść za Mną, niech weź swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. W ten święty czas Wielkiego Postu chcemy brać nasze codzienne krzyże i chcemy Cię naśladować. Daj nam siły, abyśmy nie ustali w drodze!

Facebook Comments