Site icon Krempachy

VIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Niedziela Zwykła 27.02.2022

  1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

  1. Od środy popielcowej rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Służy on do przygotowania obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy pańskiej włącznie.

  2. W Środę Popielcową obowiązuje każdego katolika post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To znaczy spożywamy dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Na Mszy Świętej o godzinie 1800 posypanie głów popiołem. Niech ten przyjęty popiół pomoże nam zrozumieć jak bardzo jesteśmy słabi i grzeszni, i jak bardzo potrzebujemy Bożego przebaczenia by trwać przy Bogu. Po każdej w tym dniu Mszy św. będą zbierane składki na rzecz pomocy Ukrainie.

  3. Będzie umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.

  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. na zakończenie Litania do Chrystusa Najwyższego Kapana z prośbą o dobre powołania do życia kampańskiego i zakonnego z modlitwą o pokój na świecie.

  5. W piątek o godzinie 1615 Msza Święta w języku polskim. O godzinie 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku polskim. O godzinie 1800 Msza Święta w języku słowackim a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku słowackim. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  6. W sobotę od godziny 830 udamy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. O godzinie 1615 Msza Św. w języku słowackim. O godzinie 1700 Różaniec z rozważeniami a po nim Msza Święta w języku polskim. Po Mszy Świętej zmianka Żywego Różańca.

  7. W Niedzielę po Mszy Świętej o 900 odśpiewamy Gorzkie Żale. Po Mszy Świętej o 1030 Droga Krzyżowa. W niedzielę  dodatkowa składka do puszek dla Ukrainy po każdej Mszy Świętej.

  8. Po spotkaniu Rady parafialnej w środę ustalono wstępny plan czekających nas prac przy Kościele. Najpierw podjęte zostaną wstępne rozmowy z Konserwatorem Zabytków celem wstępnej oceny przygotowawczej do prac przy naprawie dachu na kościele św. Marcina i możliwości rozbudowy zakrystii celem pozyskania miejsca do przechowywania szat, a także innych rzeczy kościelnych. Bez decyzji Konserwatora Zabytków żadne prace nie będą możliwe.

  9. Panie Jezu Ty powiedziałeś: „Kto chce iść za Mną, niech weź swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. W ten święty czas Wielkiego Postu chcemy brać nasze codzienne krzyże i chcemy Cię naśladować. Daj nam siły, abyśmy nie ustali w drodze!

Facebook Comments
Exit mobile version