Nowotarski w czerwonej strefie

Wszystko przez gwałtowny wzrost zakażeń.

Powiat nowotarski trafił na czerwoną listę, a tatrzański z ostrzegawczej “awansował” na żółtą. Kolor strefy zależy od tego, ile osób jest chorych na terenie danego powiatu. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. Pozostałe regiony plasują się w strefie zielonej, gdzie obostrzenia są najmniejsze.

Obostrzenia w strefie czerwonej:

Wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. W restauracjach i gastronomii obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Kościoły i miejsca kultu religijnego mają limity maksymalnie 1 osoba na 4 metrów kwadratowych, do 150 osób na zewnątrz.

W kinach zajęte może być 25 % miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Targi i konferencje nie odbywają się. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie – 1 osoba na 10 m kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

Hotele są otwarte, ale nie mogą w nich działać kluby i dyskoteki. Hotele muszą też przestrzegać przepisów dotyczących funkcjonowania basenów, siłowni i restauracji oraz organizacji kongresów działalności kulturalnej. W strefie czerwonej obowiązuje też całkowity zakaz działalności parków rozrywki i wesołych miasteczek. W aquaparkach i na basenach obowiązuje zasada 75 proc. zapełnienia obiektu.

W transporcie zbiorowym zajętych może być 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Facebook Comments