Marzenka – najlepsza w ortografii :)

8 maja w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Dursztynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla szkół z terenu gminy Nowy Targ. Wzięły w nim udział 3 nasze dziewczynki.

W konkursie rywalizowało 52 uczniów z klas IV-VII z 18 podstawówek. Uczniów podzielono na 4 kategorie wiekowe, a teksty dyktand, które pisali, tym razem przygotowała autorka podręcznika do języka polskiego Anita Żegleń z Poronina.

Tegoroczne dyktando było łatwiejsze niż w roku poprzednim – przekonywała Marzena Mrawczak – uczennica kl. VI, która w 2017 r. zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W tekście, z którym tym razem się zmierzyła, musiała poradzić sobie z pisownią tytułów czasopism, zasadą ujmowania w nawiasach wtrąceń i innymi ortograficzno – interpunkcyjnymi pułapkami. A że poradziła sobie bardzo dobrze, tym razem zajęła w swojej kategorii wiekowej, najwyższe 1. miejsce. Dwie inne, towarzyszące jej dziewczynki, tj. debiutująca w kat. klas IV Julia Chowaniec po sprawdzeniu wszystkich dyktand uplasowała się tuż za podium, bo na 4. pozycji. A Maria Kaczmarczyk z kl. VII na 5.

Wszystkie dziewczynki do konkursu ortograficznego przygotowywała polonistka mgr Agata Bryja.

Dyplomów jeszcze nie rozdano. Organizatorka konkursu, dyrektorka szkoły w Dursztynie mgr Małgorzata Sowa zawiezie je najpierw do podpisania wójtowi gminy Nowy Targ Janowi Smarduchowi. A dopiero później będą one przekazane do poszczególnych szkół i wręczone laureatom podczas osobnych apeli.

Julce, Marysi, a zwłaszcza Marzence, serdecznie gratulujemy!!!

Facebook Comments