Strzelecka Majówka – zawody

24 zawodników zmierzyło się ze sobą w niedzielę 13 maja w konkursie o tytuł mistrza Strzeleckiej Majówki.

Wszystkich strzałów łącznie było 25 – w tym 5 próbnych i 20 konkursowych. W organizowanym przez LOK Krempachy Pucharze Strzeleckiej Majówki mogli wziąć udział wszyscy – nie tylko regularni członkowie LOK-u, ale wszyscy ci, którzy chcieli spędzić czas w duchu strzeleckiej, dobrze pojętej rywalizacji sportowej.

Staramy się dopasować do potrzeb ludzi i tak dobierać repertuar naszych zawodów, by jak najwięcej osób chciało w nich uczestniczyć – wyjaśniał prezes LOK-u Jan Paluch, któremu w zawodach towarzyszyła cała rodzina –  Nie jest sztuką, narzucić zawodnikom pewne własne “widzi mi się” – tłumaczył. – Zależy nam więc na tym, by jak najwięcej było tych, którzy chcą na strzelnicy  spędzać swój wolny czas i w ten sposób się rekreować i integrować.

Tym razem wyniki konkursu strzeleckiego z karabinku sportowego (kbks) przedstawiały się następująco:

  • I miejsce po 20 konkursowych strzałach uzyskał z wynikiem 175 pkt. Grzegorz Tomaszkowicz
  • II miejsce z rezultatem 174 pkt. przypadło Tomaszowi Paluchowi
  • a III z wynikiem 169 pkt. Sławomirowi Pęcakowi

Przypomnijmy, krempaska strzelnica im. Franciszka Pietraszka działa już 20 lat. W swoich szeregach zrzesza 47 pełnoprawnych członków. Cały czas jest jednak otwarta na wszystkich nowych adeptów sztuki strzeleckiej. Przymierza się też do rozbudowy, a więc do stworzenia nowego stanowiska strzeleckiego dla broni myśliwskiej, w którym strzelca od celu będzie dzieliło aż 100 m.

Kolejne zawody strzeleckie już w niedzielę 10 czerwca – tym razem o Puchar Krempach – na które organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają!

Zdjęcia: Sławomir Pęcak

Zdjęcia: Krystyna Waniczek

Facebook Comments