OSP Krempachy wicemistrzyniami województwa małopolskiego!

Zakończyła się rywalizacja podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Nowym Wiśniczu. Zmagania zdominowały drużyny z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, bo aż 4 z nich stanęły na podium w kategoriach mężczyzn i kobiet.

Najlepsi wśród druhów okazali się reprezentanci powiatu tatrzańskiego z OSP Nowe Bystre, a wśród druhen reprezentantki powiatu nowotarskiego z OSP Zubrzyca Dolna. W ten sposób zapewnili sobie start w zawodach ogólnopolskich.

Broniący tytułu mistrzów strażacy z OSP Koniówka uplasowali się na trzecim miejscu, a strażaczki z OSP Krempachy zajęły drugie miejsce. Panowie z OSP Jabłonka reprezentujący także powiat nowotarski zajęli wysokie 6 miejsce.

Podium wśród panów uzupełniła drużyna OSP Górka, zajmując 2 miejsce, a wśród pań na najniższym stopniu stanęły druhny z OSP Przytkowice.

Powiat nowotarski mógł wystawić aż 4 drużyny, dlatego, że 2 z nich – OSP Koniówka i OSP Krempachy startowały jako obrońcy tytułów sprzed 4 lat.

Źródło: Góral Info