XXXVIII Przegląd Orkiestr Dętych – galeria

18 sierpnia w jurgowskim amfiteatrze odbył się cykliczny, 38. już  Przegląd Orkiestr Dętych ze Spisza i Orawy (38. Prehliadka krajanských dychových hudieb v Jurgove) zorganizowany przez Zarząd Główny Towarzystwa Słowaków w Polsce.

Tegoroczna impreza kulturalna odbywała się w 75. rocznicę wybuchu Słowackiego Powstania Narodowego. Imprezę w amfiteatrze poprzedziła słowacka msza św. i uroczysty przemarsz orkiestr przez Jurgów.

Po przywitaniu przybyłych i zaproszonych gości na scenie wystąpiły z repertuarem słowackich, polskich i międzynarodowych utworów orkiestry z: Jurgowa, Kacwina, słowacka orkiestra Lutilka z mażoretkami Trend z Previdze, mażoretki Magnesik z Podwilka, orkiestra z Krempach, Łapsz Niżnych, Nowej Białej, Łapsz Wyżnych, Zespół Regionalny Małe Podhale Grupa Spiska Jurgów i kapela Podtatranec ze Spiskiej Białej.

Strażacka Orkiestra z Krempach wystąpiła tylko w 16-osobowym składzie i zagrała 5 utworów o tematyce spiskiej, które wszyscy krempaszanie znają na pamięć.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich występujących pamiątkowe dyplomy, okolicznościową statuetkę oraz pokaźną sumę finansową z przeznaczeniem na potrzeby organizacyjne orkiestr.

Wieczorem dla miejscowych i turystów w amfiteatrze do tańca i dla ucha przygrywała dyskoteka.

Foto: Kajot i FP. 19.08.2019 r.

Facebook Comments