Akcja Gość w dom, Bóg w dom – nie stawiaj pustego talerza, zaproś człowieka

Ks. proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w akcji Gość w dom, Bóg w dom!

Akcja „Gość w dom, Bóg w dom” odwołuje się do tradycji zostawiania pustego miejsca przy wigilijnym stole dla nieoczekiwanego gościa. Takim gościem może stać się zaproszona przez nas do wspólnego przeżycia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia samotna osoba, być może nasza sąsiadka czy też sąsiad, bądź inni, którzy w tym czasie nie będą mogli być z bliskimi. Akcja została zapoczątkowana po zakończeniu Światowego Dnia Ubogich w 2017 roku. „Gość w dom, Bóg w dom” to zachęta do kontynuacji pomocy ubogim, samotnym i potrzebującym.

Z akcji może skorzystać każdy! Zaproszenie do wigilijnego stołu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami albo zagrożeniami. Chodzi o to, by wspólnie spożyć wieczerzę z tymi, którzy nie mogą sobie na to pozwolić. Każdy może przyjąć każdego! – Żeby zaprosić odpowiednią osobę wystarczy się zastanowić, kto z sąsiadów – na klatce schodowej czy ulicy, spędzi te święta sam i pójść do niego z zaproszeniem. Jeśli nie wiesz, kogo mógłbyś zaprosić, zapytaj w parafii albo w domu opieki społecznej lub świetlicy. Potrzebujących jest wiele! – zachęcają organizatorzy.

A jak do akcji dołączyć?
Pobierz specjalne zaproszenie (dostępne na dole strony), wydrukuj je, wpisz na nim swój adres i wręcz swojemu gościowi. Takie zaproszenie możesz także umieścić na drzwiach osoby, z którą chcesz spędzić ten czas. W odróżnieniu od minionego roku, zaproszenia będą dostępne tylko w wersji online.

POBIERZ ZAPROSZENIE

Więcej szczegółów o akcji Gość w dom, Bóg w dom pod http://sdu.malopolska.pl/gosc-w-dom-bog-w-dom-2018/

Facebook Comments