IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

4 Niedziela Wielkiego Postu –  19 marca 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny
  • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ojciec Arnold z Dursztyna. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej formy przygotowania się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych, szczególnie tych parafian, którzy pojawiają się w kościele sezonowo. Niech to będzie czas modlitwy, naprawy swojego serca i sumienia i mądrego przeżywania relacji z Panem Bogiem i Kościołem.
  2. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach pokutnych. W piątek o godzinie 1700 Droga Krzyżowa w języku polskim, a po Mszy Świętej o 1800 w języku słowackim. W niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 odśpiewamy Gorzkie Żale. A po mszy świętej o godzinie 1030 Droga Krzyżowa.
  3. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to dzień przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
  4. Pod ołtarzem znajduje się puszka na ofiary wyrzeczenia wielkopostnego, które zostaną przekazane dla Ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnością w Nowym Targu.
  5. W liturgii usłyszymy słowa; „Przyszedłem na świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci którzy nie widzą przejrzeli, a ci którzy widzą, stali się nie widomymi”. Czasem mając oczy nie dostrzegamy zbawienia. Potrzeba nam światłych oczu serca i sumienia, by być blisko Chrystusa naszego Zbawiciela i naszych bliźnich!
Facebook Comments