,,Miś Uszatek”- chwile twórczego rozwoju z Panią Wnęk

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Ponadto edukacja plastyczna jest najbardziej twórczym działaniem, które wyzwala uczucia i emocje, a także pozwala na samorealizację.

Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Dlatego chcąc wspierać wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka Niepubliczne Przedszkole ,, Miś Uszatek” zorganizował dodatkowe zajęcia plastyczne.

Jest nam niezmiernie miło że nasze przedszkole nawiązało współpracę z wybitną artystką Panią Marią Wnęk, która w swojej twórczości plastycznej wykonuje różnorodne techniki i materiały: malowanie i rzeźba w tynku, obrazy na szkle, grafika, malowanie na płótnie, witraże. Różnorodna jest również tematyka jej prac. W marcu dzieci miały możliwość z Panią Wnęk malować farbami akrylowymi na podobraziu z płótna. Ta technika pozwoliła dzieciom uzyskać efekt płynnego przechodzenia barw między sobą.
Nasze przedszkolaki będą miały jeszcze kilka spotkań z Panią Wnęk. Za każdym razem dzieci zrobią pracę inną techniką plastyczną, co pozwoli wzbudzić w dzieciach zainteresowanie sztuką, pobudzi do działania i wyzwoli ekspresję. Uczestnicy pierwszych zajęć zdobyli nowe umiejętności i są bogatsi w nowe doświadczenia i już teraz nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.
Iwona Kurnat
Facebook Comments