Nowy Rok – ogłoszenia

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi –  01.01.2023 r.

Nowy Rok

 1. Kalendarz liturgiczny przynosi nam w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,                                                            biskupów i doktorów Kościoła
 • we wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
 • w piątek– Uroczystość Objawienia Pańskiego;
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek        o godz.              1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich.
 2. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.
 3. Osoby, które odprawiają I piątki miesiąca, a przystąpiły do spowiedzi przed świętami, nie muszą się spowiadać przed I piątkiem. Wystarczy, gdy w I piątek przyjmą Komunię Św.             wynagradzającą Jezusowemu Sercu. Ci którzy spowiadali się wcześniej, mogą skorzystać z           okazji do spowiedzi w każdy dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.
 4. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitwy w intencji misji. Składka z tego dnia w całej Polsce przeznaczona jest na wsparcie misyjnej działalności Kościoła. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
 5. W piątek godz. 1300 w WDK odbędzie się zebranie parafialne.
 6. W sobotę o 1615 msza święta w języku słowackim a po niej różaniec i msza święta w języku Po mszy św. zmianka żywego różańca.
 7. O godzinie 1600 w niedzielę spotkanie opłatkowe dla emerytów i rencistów. Bardzo serdecznie zapraszam wraz z radą ekonomiczną.
Facebook Comments