Życzenia od ks. Proboszcza

  Kochani Parafianie, drodzy Goście, Przyjaciele!

 Życzę Wam wiary, że Boże Narodzenie, to cud Wcielenia, to szczyt miłości Boga, to ratunek dla człowieka pogrążonego w ciemności, a nie tradycja, choinka i prezenty. Wiary, która przyjmuje Boże Dziecię, jako Pana i Króla, oddając Mu tron swego serca, która przemienia życie, wychodzi z pojednaniem, miłosierdziem, pomocną dłonią, która odrzuca egoizm, pychę, wygodę, by służyć drugiemu człowiekowi.

 Życzę Wam nadziei, że mimo wszelkich ograniczeń, lęku i trudności związanych z codziennością, Bóg wyprowadzi z tego dobro poprzez zwrócenie uwagi na to, co jest najważniejsze, zmieniając skalę ludzkich wartości z dóbr ziemskich na wieczne, z poczucia samowystarczalności, jaką często reprezentuje współczesny człowiek na stanięcie w prawdzie, że to Bóg jest Panem życia i śmierci, że bez Jego łaski nic nie możemy uczynić o własnych siłach.

  Życzę Wam miłości, która nie kończy się na słowach, ale jest cierpliwa, wyrozumiała, wybaczająca, nie szukająca siebie, ale dobra drugiego. Miłości, która wyciąga rękę do pojednania, ale kiedy trzeba upomni, nie godzi się na zło, kłamstwo, wykorzystywanie. Miłości, która zaświadczy o przynależności do Chrystusa, także w chwilach próby.

Życzyę odwagi, która pozwoli Wam być solą ziemi, światłem i głosem sprzeciwu dla świata odrzucającego Boga, Jego naukę, promującego aborcję, eutanazję, lgbt, świata nastawionego wyłącznie na konsumpcjonizm, przyjemność i ciągłą zabawę.

 Życzę Wam mądrości w codziennych wyborach i decyzjach, aby prowadziły do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i wypełnienia Jego woli, ale też właściwego wykorzystania czasu, by modlitwa była ważniejsze niż telewizor, laptop, czy komórka. Życzymy umiłowania Eucharystii, która najpełniej jednoczy z Bogiem i drugim człowiekiem, czyniąc z nas jedną rodzinę na wspólnej Wieczerzy oraz uczy dziękczynienia, uświadamiając, że każdy dzień i napotkany człowiek jest darem Boga, wyrazem Jego nieskończonej miłości i czułości o czym zaświadczył narodzony dziś BOŻY SYN. Niech, to ON stanie się dla Was najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej oczekiwanym PREZENTEM.

         Niech obdarzy Was pokojem, błogosławieństwem i radością, na te Święta i każdy dzień życia.                

         Z darem modlitwy!
Ks. prob. Zbigniew Ścisłowicz

Facebook Comments