Boże Narodzenie – ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25 grudnia 2022 r.

  1. Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana będą odprawione według porządku świątecznego o 730, 900 i 1100
  2. Kalendarz liturgiczny przynosi nam w tym tygodniu:
  • jutro – święto św. Szczepana, diakona i męczennika;
  • we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę – święto św. Młodzianków męczenników;
  • w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa z Nazaretu.
  1. We wtorek rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawione o godz. 700.
  2. W sobotę będziemy przeżywać wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. O godzinie 1730 odprawiona będzie Msza św. z nieszporami, a po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  odśpiewamy hymn Te Deum, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W następną niedzielę uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki zakończymy oktawę Narodzenia Pańskiego i rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy. Msze św. będą odprawione o godz. 900 po polsku oraz o 1000 i 1600 po słowacku.

Raduj się ziemio! witaj swego Pana,
I ludy wszystkie zegnijcie kolana:
On wam przynosi przez swe Narodzenie
Wieczne zbawienie.

  Kochani Parafianie, drodzy Goście, Przyjaciele

Życzę Wam wiary, że Boże Narodzenie, to cud Wcielenia, to szczyt miłości Boga, to ratunek dla człowieka pogrążonego w ciemności, a nie tradycja, choinka i prezenty. Wiary, która przyjmuje Boże Dziecię, jako Pana i Króla, oddając Mu tron swego serca, która przemienia życie, wychodzi z pojednaniem, miłosierdziem, pomocną dłonią, która odrzuca egoizm, pychę, wygodę, by służyć drugiemu człowiekowi.

Życzę Wam nadziei, że mimo wszelkich ograniczeń, lęku i trudności związanych z codziennością, Bóg wyprowadzi z tego dobro poprzez zwrócenie uwagi na to, co jest najważniejsze, zmieniając skalę ludzkich wartości z dóbr ziemskich na wieczne, z poczucia samowystarczalności, jaką często reprezentuje współczesny człowiek na stanięcie w prawdzie, że to Bóg jest Panem życia i śmierci, że bez Jego łaski nic nie możemy uczynić o własnych siłach.

Życzę Wam miłości, która nie kończy się na słowach, ale jest cierpliwa, wyrozumiała, wybaczająca, nie szukająca siebie, ale dobra drugiego. Miłości, która wyciąga rękę do pojednania, ale kiedy trzeba upomni, nie godzi się na zło, kłamstwo, wykorzystywanie. Miłości, która zaświadczy o przynależności do Chrystusa, także w chwilach próby.

Życzę odwagi, która pozwoli Wam być solą ziemi, światłem i głosem sprzeciwu dla świata odrzucającego Boga, Jego naukę, promującego aborcję, eutanazję, lgbt, świata nastawionego wyłącznie na konsumpcjonizm, przyjemność i ciągłą zabawę.

Życzę Wam mądrości w codziennych wyborach i decyzjach, aby prowadziły do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i wypełnienia Jego woli, ale też właściwego wykorzystania czasu, by modlitwa była ważniejsze niż telewizor, laptop, czy komórka. Życzymy umiłowania Eucharystii, która najpełniej jednoczy z Bogiem i drugim człowiekiem, czyniąc z nas jedną rodzinę na wspólnej Wieczerzy oraz uczy dziękczynienia, uświadamiając, że każdy dzień i napotkany człowiek jest darem Boga, wyrazem Jego nieskończonej miłości i czułości o czym zaświadczył narodzony dziś BOŻY SYN. Niech, to ON stanie się dla Was najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej oczekiwanym PREZENTEM.

Niech obdarzy Was pokojem, błogosławieństwem i radością, na te Święta i każdy dzień życia.

Z darem modlitwy

Ks. prob. Zbigniew Ścisłowicz

Facebook Comments