XXII niedziela zwykła – ogłoszenia

22 Niedziela Zwykła  –  3 września 2023 r.

  1. W tygodniu wspominać będziemy:
  • w czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,
  • w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  1. Dziś przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dziękczynienie za plony ziemi. Troska o ten codzienny chleb, który podtrzymuje nasze siły fizyczne. Wszystkim rolnikom i producentom żywności wielkie dziękczynienie za tę troskę, by nie zabrakło nam tego codziennego chleba. Bogu dzięki za ten Eucharystyczny chleb, który wzmacnia nasze siły duchowe. Szkoda tylko, że tak wielu naszych braci i sióstr z niego tak rzadko korzysta.
  3. W poniedziałek o godzinie 800 Msza Święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Potrzeba nam gorącej modlitwy do Ducha Świętego o dar mądrości i rozumu, abyśmy dobrze wykorzystali czas i nie zmarnowali naszych zdolności i talentów dla solidnej pracy intelektualnej i duchowej. Wśród dzisiejszego świata potrzeba ludzi mądrych – a nie przemądrzałych w- wielkiego formatu, aby byli świadkami wielkich wartości.
  4. W piątek po Mszy Świętej poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.
  5. Od tego tygodnia kończymy sprawowanie Mszy Świętych w kościele św. Walentego. Zmianie ulega godzina sprawowania Mszy Świętej w tygodniu. Główne Msze Święte będą sprawowane o godzinie 1800.
  6. Na czas naszego odpoczynku i dobrej sumiennej pracy niech nam Bóg błogosławi!
Facebook Comments