Bitwa Regionów z udziałem naszych gospodyń

Bitwa Regionów to cykliczne wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy ARiMR oraz KRUS.

Tegoroczna Bitwa Regionów odbywała się 11.09 w Poroninie przy GOK w ramach “Folkowego Pożegnania Lata”. W konkursie wzięło udział 24 KGW z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Panie przygotowały bogato zastawione stoiska z regionalnymi specjałami. Gospodynie dzięki swojej pracy pielęgnują wyjątkowe dziedzictwo, ocalają od zapomnienia i przekazują kolejnym pokoleniom kulinarną wiedzę.

Tym razem Bitwę wygrało KGW ze Skawy, 2. miejsce zajęło KGW z Szaflar, a 3. miejsce przypadło KGW z Małego Cichego. Wszystkie KGW otrzymały dyplomy i drobne upominki.

W czasie Bitwy wybierano też Mistera KGW. Tytuł ten wywalczył Krzysztof Szał z Rdzawki. Nagroda specjalna od Euroregionu Tatry powędrowała do KGW z Jurgowa. Panie z krempaskiego KGW też brały udział w Bitwie. Do konkursu kulinarnego przygotowały ,,Krupy na gyńsinie” a także wystawiły suto zastawione śpiskie stoisko. Wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych przy dobrej folkowej muzyce zespołów: Aparaty, Zodyma, Śtuderanci, Jafer… No i oczywiście nikt nie wrócił do domu głodny.

Zdjęcia i tekst: Maria Krzysztofek

Facebook Comments