Pograjmy w matematykę

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Krempachach realizuje projekt dofinansowany przez Fundację mBanku. Projekt pt. „Pograjmy w matematykę” adresowany jest do klas IV-VI i realizowany będzie od września do grudnia 2022 r.

Projekt ma na celu obalenie mitu, że matematyka jest trudna i nudna. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy matematyczne będziemy wspierać rozwój zdolności logicznego myślenia, spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej. Uczniowie będą również wykorzystywać swoją wiedzę matematyczną i rozwijać kreatywność poprzez projektowanie i tworzenie własnych gier matematycznych, które będą również wykorzystywane na warsztatach w ramach projektu.

W ramach projektu uczniowie będą m.in. brać udział w matematycznym escaperoomie, grać w matematyczne i strategiczne gry planszowe, tworzyć własne gry, rozwiązywać zagadki i łamigłówki matematyczne. Podsumowaniem projektu będzie turniej gier planszowych.

Nad projektem czuwa Zespół projektowy, w skład którego wchodzą uczniowie oraz  nauczycielki matematyki – Joanna Krzysztofek i Leokadia Surma. Jak pokazał wcześniejszy projekt, taka aktywność powoduje, że uczniowie poprzez zabawę zdobywają umiejętności przydatne nie tylko na lekcjach, ale również w życiu codziennym. Miła atmosfera i współzawodnictwo wyzwalają u uczestników pozytywne emocje i wiarę we własne możliwości.

Facebook Comments