VII Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

7. Niedziela Wielkanocna, 29 maja 2022 r.  – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś patrzymy na Jezusa, który po zmartwychwstaniu wstępuje do nieba. Dla nas okazja do tego aby Bogu dziękować za możliwość bycia razem z Nim w rzeczywistości życia wiecznego.
 2. W tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika,
 • we wtorek – Święto Nawiedzenia NMP,
 • w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika,
 • w czwartek – wspomnienie św. Marcelina i Piotra, męczenników,
 • w piątek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
 1. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie, przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będą odprawiane tak samo jak w wypadku nabożeństw majowych.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o 1730 i Adoracja z prośbą o nowe święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 4. W piątek o 1715 msza w języku polskim a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość  spowiedzi św. O godzinie 1900 msza św. w języku słowackim.
 5. W sobotę do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się od godziny 830. O godzinie 1715 msza św. w języku słowackim. Po niej odmówimy różaniec z rozważaniami. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 1835 i o 1900 msza św. w języku polskim. po mszy św. zmianka Żywego Różańca.
 6. Wpatrujmy się w niebo czekając na Zbawiciela. Niebem są nasze serca czyste i wolne od grzechu, gdzie Bóg ma swoje mieszkanie. Niech zechce w nich przebywać by ciągle mógł do nas przychodzić
Facebook Comments