V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

          REKOLEKCJE  PARAFIALNE

  1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. W naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczynamy czas rekolekcji. Po drogach rekolekcyjnego czasu będzie nas prowadził ks. mgr Mariusz Grzechynka, wikariusz Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Prośmy o dar Ducha Św. dla Ks. Rekolekcjonisty, byśmy jak najlepiej przygotowali się przez ten czas do obchodów Świąt Wielkanocnych.
  2. Plan Parafialnych rekolekcji jest wywieszony w gablotkach, na stronie internetowej i w wersji papierowej koło gazet.
  3. Zgodnie z postanowieniem Komisji Episkopatu Polski zachowujemy, jak było dotychczas w naszym kraju, zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu.
  4. Jest umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie        wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej  pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.
  5. W czwartek o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o dobre powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, a także o pokój na świecie.
  6. W sobotę udamy się do chorych od godziny 830.
  7. W przyszła Niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm po każdej Mszy Świętej. Na Mszy Św. o  godzinie 1030 uroczyste poświęcenie palm z procesją. Zachęcam wszystkich do dobrego przeżycia   Triduum Paschalnego.
  8. Matko Bolesna, prowadź nas pod krzyż Chrystusa, byśmy uczyli się jak najpełniej wypełniać wolę naszego Boga!
Facebook Comments