Krempaski sztab WOŚP z kolejnym rekordem!

Kochani, mamy kolejny piękny finał w Krempachach i kolejny rekord! Udało nam się zebrać podczas 30 Finału WOŚP kwotę 17539,26 zł!

30 wolontariuszy spisało się na medal!

Trochę smutno, że to co było piękne, pozytywne, co nas łączyło w niedzielę w jedną cudowną rodzinę, dobiegło końca i możemy to powtórzyć dopiero za rok. Byłam pełna obaw, jak nam się uda zorganizować koncert 30 Finału, bo do końca nie wiadomo było, czy nie będą jakieś dodatkowe obostrzenia, czy będzie można otworzyć drzwi w WDK na ,,oścież” i przyjąć wszystkich chętnych.  To dlatego ruszyliśmy ze zbiórkami do okolicznych szkół jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych. Byliśmy z puszkami w Szkole Podstawowej w Krempachach, w Dursztynie, w Nowej Białej, w Sromowcach Wyżnych, w Kluszkowcach, w Łapszach Wyżnych, w Łapszach Niżnych, w Harklowej, w Niedzicy, w Rogoźniku, w Trybszu, w Szlembarku i w Maniowach. W niedzielę – w dzień finałowy wolontariusze rozjechali się zbierać pieniążki po sąsiednich miejscowościach. Pomimo niesprzyjającej pogody i bardzo silnego wiatru wolontariusze dali radę i zespoły dojechały i publiczność dopisała.

Jak zwykle Koncert rozpoczęła krempaska Orkiestra Dęta pod batutą Zbigniewa Mosza, na scenie super zatańczyły dziewczynki z Rogoźnika oraz pełne wdzięku i elegancji Mażoretki z Podwilka. Nasi wolontariusze przedstawili widowisko ,,Wiara, nadzieja, miłość i poświęcenie’’. Na koniec zagrał pełen energii zespół z Zakopanego ,,Kompromitacja”. Wszystko urozmaicone było wesołymi konkursami.

Można było sobie coś wylosować, kupić stroik, walentynkę i pokusić się na smakołyki ze sklepiku, które szybko znikały z talerzy. Mieliśmy też vouchery na licytacje, które zasponsorowali: Arkadiusz Brzyzek 2x nauka jazdy konnej, Gabriela Pietraszek 3x zabieg kosmetyczny i 3x domowe spa, Ela Moś 2x masaż pleców, Marcela Śpiewak 2x gra o Spiszu – bardzo, bardzo im dziękuję.

Podsumowując nasz Koncert, chciałam z całego serca podziękować wszystkim występującym na scenie, wszystkim, którzy wrzucali pieniążki do puszek, robili zakupy i wszystkim, którzy byli z nami w niedzielę 30 stycznia w Wiejskim Domu Kultury i dali nam fajną, pozytywną energię.

Dziękuję wolontariuszkom, które jeździły po okolicy z plakatami i puszkami po szkołach – szczególnie Eli Moś, Renacie Markowicz, Beacie Pietraszek i Śpiewakom.

Dziękuję najmłodszym, którzy w tym roku dołączyli do naszej ekipy: Oli Łukasz, Martynce Markowicz, Adriankowi Pietraszek i Szymonowi Markowicz.

Dziękuję wolontariuszkom, które obsługiwały stoiska: losy – Zuzia , Julia, Marcela, sklepik: Marzena, Kamila, Julia M, Krysia, Zuzia P., zaplatały warkoczyki: Kasia M i Gabrysia, tatuaże: Emilia, Patrycja, loteria: Amelka i Martyn.

Z całego serca dziękuję synowi Michałowi, który już po raz 10. przygotował piękne podziękowania i od 10 już lat podczas Koncertu obsługuje nagłośnienie i oświetlenie sceny.

Dziękuję również Krysi Waniczek za wrzucenie na str. internetową ogłoszeń i relacji z koncertu. W tym roku zbieraliśmy pieniążki na leczenie wzroku u dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy dostrzegają potrzebujących pomocy i pomimo trudnego czasu i różnych zawirowań pomagają. Jesteście ANIOŁAMI. POMAGAJMY, BO DOBRO ZAWSZE POWRACA

szefowa sztabu nr 0/565 w WDK Krempachy Maria Krzysztofek

Facebook Comments