50 lat minęło! Złoty Jubileusz GOK w Łopusznej

Ach, co to była za uroczystość! Z jednej strony skromna, bo nie z taką fetą, jakiej można by się spodziewać…  A z drugiej piękna, bo zorganizowana w gronie przyjaciół!

Jubileusz 50-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej podzielono na 2 etapy. Pierwsza część odbyła się we wtorek 14, a druga w czwartek 16 grudnia. Na obu nie zabrakło przedstawicieli Krempach!

I tak we wtorek zaproszenie na jubileusz przyjęli: sołtys wsi Józef Pietraszek, kierowniczka WDK i przewodnicząca KGW Maria Krzysztofek, szefowa zespołu „Zielony Jawor” Maria Wnęk, była kierowniczka WDK Ludmiła Brzyzek i zatrudniona w WDK Maria Surma. Z kolei w czwartek Krempachy reprezentowali: radny gminy Nowy Targ Józef Lorenc oraz kapelmistrz krempaskiej orkiestry dętej Zbigniew Mosz. Wszyscy oni, jako zasłużeni współpracownicy GOK-u, otrzymali z rąk świętującej jubileusz dyrektorki Józefy Kuchty słowa podziękowania i symboliczne prezenty.

Przypomnijmy, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Targu z siedzibą w Łopusznej rozpoczął swoją działalność w 1971 r. Pierwszym kierownikiem placówki był w latch 1971-73 Lesław Mglej. Drugim – w latach 1973-76 – nauczycielka Maria Derek. A od 1976 r. do dziś GOK-iem zarządza Józefa Kuchta. Pod auspicjami tej wybudowanej w czynie społecznym placówki znajduje się obecnie 10 świetlic wiejskich, WDK w Krempachach, 11 zespołów regionalnych, 5 szkółek muzycznych, 5 orkiestr dętych i 17 KGW.

Uroczystości zakończyły się życzeniami złożonymi Józefie Kuchcie i pracownikom GOK-u, tortem jubileuszowym i posiadami w miłej atmosferze.

Facebook Comments