Maluszki na scenie w Łopusznej

Zaprezentujemy tu typowe gry i zabawy dziecięce – wyjaśniała Maria Wnęk dobór repertuaru na XVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

XVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych z terenu gminy Nowy Targ odbył się w sobotę 6 listopada. Tradycyjnie jego gospodarzem był Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Tym razem przed jury w składzie: Dorota Majerczyk, Stanisława Trebunia-Staszel i Marta Smulczyńska wystąpiło 8 dziecięcych zespołów regionalnych z terenu nowotarskiej gminy. Byli: Mali Gronkowianie z Gronkowa, Mali Horklowianie z Harklowej, Mali Bielanie z Nowej Białej, Mali Toniecnicy z Krempach, Honaj z Dursztyna, Jaferniocek z Ostrowska, Młodzi Łopuśnianie z Łopusznej i Mali Pyzowianie z Pyzówki. Dzieci konkurowały ze sobą w kategorii wiekowej od 6-14 lat, ale byli też i młodsi uczestnicy. W tym roku kierownicy zespołów regionalnych mieli opracować i przygotować ze swoimi podopiecznymi scenkę rodzajową z elementami gier i zabaw dziecięcych.

Przyjechałam tu z grupą najmłodszych dzieci. Pomysł na całość oparty jest na prostej scence. Dzieci gdzieś tam się bawią, a potem widzą wracającą z odpustu muzykę i proszą ją o zagranie do tańca. W podzięce za przysługę wręczają muzykantom koszyk jabłek – tłumaczyła Maria Wnęk.

Ps. A my z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że za program pt. Gry i zabawy dziewczęta i chłopcy zajęli 3. miejsce.

Gratulujemy!

Więcej zdjęć pod: https://24tp.pl/n/87395

Facebook Comments