Memoriał Józefa Pierzgi rozegrany

Niedzielne popołudnie 4 lipca miłośnikom strzelectwa w Krempachach upłynęło na zawodach sportowych. A wszystko za sprawą Memoriału Józefa Pierzgi.

Przypomnijmy, śp. Józef Pierzga przez długie lata angażował się w pracę strzelnicy. Był obecny prawie na każdych zawodach, skrupulatnie licząc zdobyte punkty, czy udzielając wskazówek młodym adeptom strzelectwa. Niestety, w maju 2018 r. zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Uruchomiona w 2003 r. staraniem członków LOK strzelnica sportowa w Krempachach wciąż bardzo dużo mu zawdzięcza…

Tym razem w szranki o Puchar Przechodni im. Józefa Pierzgi stanęło 22 zawodników. Każdy miał do oddania 30 strzałów, przy czym strzelano z 3 różnych karabinków sportowych.

Najwyższy wynik 244 pkt. i Puchar Przechodni na rok 2021 uzyskał Krzysztof Paluch.Tuż po nim z ilością 243 pkt. uplasowała się Joanna Łojek. 3. miejsce i 240 pkt. zdobył Tomasz Paluch. A że rywalizacja była zacięta, jury zdecydowało o przyznaniu jeszcze 2 kolejnych miejsc. I tak 4. lokatę z ilością 233 pkt. uzyskał Franciszek Paluch, a 5. miejsce i 231 pkt. wywalczył Mirosław Kaczmarczyk.

Kolejne zawody w sierpniu. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!!!

Facebook Comments