Oczami Maryi – jasełka

W święto Objawienia Pańskiego po Mszach św. o godz. 9 i 10.30 obejrzeliśmy przygotowane przez scholę i zespół “Dolina” wypełnione muzyką jasełka.

Scenariusz tego przedstawienia za podszeptem ks. proboszcza napisała Bożena Perkowska, która wspólnie ze swoim mężem Piotrem od 1,5 roku prowadzi 19-osobową krempaską scholę.

Większość jej członków śpiewała kiedyś w chórze, który zebrałam na ostatnie pożegnanie śp. Józefa Pierzgi. I od tamtego czasu spotykamy się na wspólnej modlitwie i wspólnie z mężem dajemy z siebie jak najwięcej, by rozwinąć ogromne talenty i przybliżyć muzyką ,,nasze dziewczyny” do Pana Boga – przybliża początki swojej pracy artystycznej Bożena Perkowska.

I tak św. Józef (Bartosz Pacyga, Józef Lorenc), Maryja (Natalia Sobolak, Dagmara Długa) i pasterz (Bartosz Palonek, Kamil Pacyga) – główne postaci jasełek pt. “Oczami Maryi” znaleźli się w dzisiejszych czasach, by przekazać, jak z ich strony wyglądało Narodzenie Pana Jezusa. – Nie było tradycyjnej szopki. Celowo zrezygnowaliśmy też z przebrań, aby to słowo przykuwało największą uwagę – wyjaśnia ideę tych jasełek ich autorka. Po polskiej Mszy św. tekst czytany był w języku polskim, a po słowackiej – w języku słowackim. Co do kolęd, to te śpiewano naprzemiennie. Przy czym zespół “Dolina” dołożył jeszcze od siebie spiskie brzmienie.

Bardzo dziękuję Józefowi Lorencowi z zespołu “Dolina” i p. Monice Pacydze za to, że przetłumaczyli na język słowacki napisany przeze mnie scenariusz. A zespołowi “Dolina” za to, że zgodził się do nas dołączyć – podkreśla Bożena Perkowska. – Mam nadzieję, że zostaliśmy odebrani z wdzięcznością i ciepłym sercem. Wszystkim Parafianom dziękujemy za wysłuchanie i życzymy błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok!

 

Facebook Comments