Puchar Sołtysa – galeria

Zawody o Puchar Sołtysa odbyły się na krempaskiej strzelnicy w niedzielę 6 października. Wzięło w nich udział 33 strzelców.

Comiesięczne zawody strzeleckie zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Ci, którzy oddali już swoje strzały, mogli się ogrzać w osobnej salce przy ciepłym napitku, umilając sobie czas rozmowami i doniesieniami o wynikach kolejnych strzelców.

A startowano w 2 kategoriach – mężczyzn i kobiet. Panów do konkursu zgłosiło się 27, a pań tylko 6. Każdy zawodnik miał do dyspozycji 25 szt. amunicji (5 strzałów próbnych i 20 konkursowych). Najpierw strzelano na próbę do górnej tarczy, a następnie do dwóch konkursowych – poddawanych wnikliwej ocenie.

Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z karabinkiem sportowym, zostali na wstępie poinstruowani przez prezesa LOK Jana Palucha o zasadach korzystania z przyrządów celowniczych. Instruktaż, gdy trzeba było, udzielany był też na bieżąco przez innych doświadczonych już zawodników.

Na udział w zawodach sportowych skusił się też ks. proboszcz Zbigniew Ścisłowicz i redaktorka krempaskiej strony 🙂 I co tu dużo gadać – obojgu się podobało 🙂 🙂

A wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

Kategoria mężczyzn:

  1. Tomasz Paluch – 186 pkt.
  2. Sławomir Pęcak – 182 pkt.
  3. Kazimierz Krzysztofek – 180 pkt.

Kategoria kobiet:

  1. Laura Smaga – 170 pkt.
  2. Joanna Łojek – 169 pkt.
  3. Maria Paluch – 155 pkt.

Ufundowane przez siebie puchary wręczył zwycięzcom sołtys Józef Pietraszek.

Zdjęcia: Krystyna Waniczek, Sławomir Pęcak i Jan Krzysztofek

Facebook Comments