Nauka folkloru Spisza dla gości z całego świata we wrześniu w Krempachach

W dniach 26-29 września 2019 roku w Krempachach gościć będą choreografowie, instruktorzy tańca i tancerze z małopolski, Polski i całego świata. W tym terminie odbywają się bowiem III Warsztaty w Regionie, których tematyką tym razem jest folklor Spisza. Przyjeżdżają członkowie i choreografowie zespołów folklorystycznych krajowych i polonijnych (Krasnojarsk/Rosja, Sydney/Australia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Irlandia) oraz miłośnicy tańca, wszyscy zafascynowani regionami, kulturą i wielce zaangażowani w poznawanie prawdziwego oblicza Małych Ojczyzn, by później w swoich Zespołach prezentować poznany region prawidłowo, we właściwym dla pochodzenia charakterze tanecznym i muzycznym i z należytym dla dokonań lokalnej społeczności szacunkiem.

W programie Warsztatów w Regionie znajduje się nie tylko nauka tańców spiskich, ale także szereg atrakcji pozwalających przesiąknąć regionem do szpiku kości, aby móc wiernie odwzorowywać folklor Spisza później, w rodzimych placówkach. 36 uczestników będzie zwiedzać okoliczne zabytki, skosztuje lokalnych, regionalnych specjałów, będzie uczestniczyć w wieczornym spotkaniu z zespołem oraz weźmie udział w Jesiennym Koncercie Zespołu Regionalnego Zielony Jawor. Zachęcamy do tłumnego przybycia na koncert – planowana jest niespodzianka która na pewno doda kolorytu i elementu zaskoczenia całemu wydarzeniu.

Gospodynią tych Warsztatów jest Maria Wnęk, mieszkanka Krempach. Warto nadmienić, że nie tylko werwa, urok i malowniczość folkloru spiskiego stoi za wysoką frekwencją na zajęciach, ale także osoba Pani Marii, która jest znaną i cenioną na całym świecie choreografką i instruktorką tańca, a także niewątpliwie ambasadorką regionu. Liczba uczestników jej zajęć na przestrzeni lat przy okazji kursów, zgrupowań i warsztatów idzie już w tysiące. Ułożone przez nią choreografie tańców spiskich prezentowane są na scenach tanecznych na całym świecie. Fascynujące są także inne talenty Pani Marii (takie jak śpiew klasyczny, malarstwo czy rękodzieło), dzięki którym zapraszana jest do uczestnictwa w bardzo ciekawych, niekoniecznie tanecznych projektach, mających zasięg krajowy i międzynarodowy.

Organizatorem wydarzenia jest krakowskie Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej, zajmujące się kształceniem i doszkalaniem kadr instruktorskich w szeroko pojętym folklorze oraz tańcu towarzyskim. Stowarzyszenie prowadzi regularnie dwuletnie Kursy na Instruktorów Tańca, cykl Warsztaty w Regionie oraz inne formy doskonalenia dla tancerzy, instruktorów i choreografów. W zajęciach uczestniczą członkowie i kadry wiodących zespołów folklorystycznych, a wykładowcami są najbardziej uznani specjaliści w swoich dziedzinach.

Strona www warsztatów: www.warsztatywregionie.pl

Strona Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej: www.edu-art.pl

Facebook Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej: https://www.facebook.com/SSiEAKrakow/

Facebook Comments