Archipelag Skarbów – czyli jak radzić sobie z “tygrysami”

W dniach 12 – 14 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krempachach odbyły się zajęcia w ramach Programu Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny skierowany do młodzieży. Uczy zdrowego oraz mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o współczesnej młodzieży mówią masowe media.

W ramach projektu odbyły się:
– zebranie dla rodziców uczniów uczestniczących w programie w dniu 13 grudnia 2018 r.,
– spotkanie dla grona pedagogicznego w dniu 12 grudnia 2018 r.,
– dwa mityngi dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych naszej szkoły oraz dla uczniów klas ósmych z Krempach, Dursztyna, Dębna, Harklowej, Szlembarku i Nowej Białej w dniach 13 -14 grudnia 2018 r.

Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Trenerzy uczyli młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka. Nawiązali dobre relacje z młodzieżą oraz wytworzyli klimat emocjonalny sprzyjający pracy profilaktycznej.

Na podstawie przeprowadzonych podczas projektu ankiet wynika, że większość uczniów uczestniczących w programie poczuło się zmotywowanych do zdrowego stylu życia w co najmniej jednym obszarze poruszanym przez program.

Zdjęcia i tekst z www.ugnowytarg.pl

 

Facebook Comments