Fundacja “Tradycja”, Koło Gospodyń Wiejskich i Jazzowy Piknik

Nie dalej jak w niedzielę 1 lipca w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbył się Piknik Jazzowy “Na Góralską Nutę”. W jego organizację zaangażowane były Fundacja “Tradycja” i Koło Gospodyń Wiejskich.

Chcieliśmy zareklamować nasz region, kuchnię i działania tak, by jesienią wydarzenia w Krempachach cieszyły się większą popularnością – wyjaśniał tę ideę wiceprezes zarządu Dominik Pietraszek.

I – jak piszą organizatorzy – choć było zimno i mokro, atmosfera była bardzo gorąca! W pełnej krasie zaprezentowało się kilka projektów muzycznych, których wspólnym mianownikiem była młodość, jazz i miłość do tradycji. Największą jednak, wizytówką Tradycji, był poczęstunek zaserwowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krempach, które wkładając serce w swoją kuchnię, na długo zapadły w pamięci słuchaczy.

A to już pełna lista uczestników Jazzowego Pikniku:
– Jazz motion
– Polka Dots
– Pikofram
– Les Deboucherus
– Koło Gospodyń Wiejskich z Krempach

Już w najbliższą niedzielę 15 lipca w plenerze przed GOK w Łopusznej odbędzie się Konkurs Potraw Regionalnych pod nazwą Góralskie Jadło, a w niedzielę 29 lipca na stadionie w Łęgu Krempaski Piknik. Dostawę pyszności naszych gospodyń mamy więc gwarantowaną!!

Facebook Comments