Zebranie LKS – najważniejsze sprawy

W niedzielę 26 marca w Wiejskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu LKS Spisz Krempachy za rok 2022. W zebraniu uczestniczyło 28 członków.

Spotkanie rozpoczął prezes LKS Spisz Krempachy Adrian Sobolak, który zaproponował następujący porządek obrad:

 1. Powitanie przybyłych,
 2. Wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta,
 3. Sprawozdanie z działalności LKS,
 4. Dyskusja nad sprawozdaniem,
 5. Wolne wnioski,
 6. Zakończenie zebrania.

Przewodniczącym zebrania został Mirosław Kaczmarczyk, a protokolantem Tomasz Krzysztofek. Po tych czynnościach organizacyjnych prezes LKS Adrian Sobolak, przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności klubu za rok 2022. Z przedstawionych przez niego informacji wynika, że:

 • występująca w podhalańskiej klasie B drużyna piłkarska seniorów zakończyła rundę jesienną z 5. miejscem i dorobkiem 9 pkt. Rozegrano 7 spotkań – 3 wygrane i 4 przegrane. Jak zaznaczył prezes, przykre było to, że 2 z przegranych spotkań zakończyły się walkowerem na korzyść drużyn przeciwnych. – Do prowadzącego w tabeli Zakopanego jest to dość duża strata i optymalnym wynikiem byłoby utrzymanie się w górnej połowie tabeli – zaznaczył prezes. Piłkarze brali też udział w rozgrywkach Pucharu Polski, jednak swój udział zakończyli na pierwszej rundzie, po nieznacznej porażce z drużyną “Szarotki” z Rokicin Podhalańskich,
 • najstarsza drużyna juniorów po rundzie jesiennej uplasowała się na 2. pozycji, tuż za plecami drużyny z Zakopanego z dorobkiem 13 pkt. na 7 rozegranych meczów. Z przyczyn losowo-organizacyjnych, w tym głównie z powodu braków kadrowych, postanowiono nie zgłaszać drużyny do rundy wiosennej,
 • starsi trampkarze rozegrali 10 spotkań – z czego aż 9 wygranych, zwyciężając w swojej grupie ze znaczną przewagę nad drugim zespołem z Jordanowa,
 • występujący w drugiej lidze młodziki również na 8 meczów wygrali aż 7 spotkań, a uzyskując przewagę 3 pkt. nad “Sokolicą” z Krościenka, zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej,
 • a najmłodsza drużyna orlików coraz śmielej poczyna sobie na boisko i – co również cieszy – ciągle się powiększa.
 • odmiennie, niestety, wygląda sytuacja siatkarzy, którzy z powodu ograniczeń ilościowo-osobowych w większości spotykają się tylko na wspólnych treningach, gdyż po rozwiązaniu Zakopiańskiej Ligi Piłki Siatkowej drużyna nie została zgłoszona do żadnych rozgrywek.

Pozytywną sprawą, o której nie omieszkał powiedzieć prezes, jest frekwencja na treningach, choć “zawsze mogłoby być jeszcze lepiej”. Seniorzy najczęściej spotykają się w sobotnie wieczory, a drużyny młodzieżowe w tygodniu – pod okiem zatrudnionych trenerów. W okresie zimowym piłkarze i siatkarze trenowali na sali sportowej w budynku dawnego gimnazjum i kilkakrotnie w Maniowach.

Ze spraw organizacyjno- sportowych zdający swoje sprawozdanie prezes wymienił zamontowanie na płycie głównego na ten czas boiska piłkarskiego piłkołapów, wyrównanie nawierzchni boiska gminnego oraz zadbanie o murawę i wygląd obiektu. Wspomniał również o organizacji jubileuszu 25-lecia powstania LKS “Spisz”, podczas którego uhonorowano byłych członków zarządu za ich wkład i pracę na rzecz klubu.

Wśród bieżących starań LKS prezes Adrian Sobolak wymienił wszystko to, co wiąże się z utrzymaniem właściwego stanu boiska, a więc: koszenie trawy, walcowanie murawy, zakup paliwa do kosiarki, konserwacja kosiarki, konserwacja bramek i inne. Cały czas uzupełniany jest też sprzęt sportowy, sukcesywnie dokupowane są też stroje, buty i piłki, środki medyczne i inne piłkarskie akcesoria.  Prezes wspomniał też o kosztach księgowości, którą prowadzi Józef Lorenc, sprawie badań lekarskich realizowanych przez Mirosława Kaczmarczyka, bo opiekę medyczną w trakcie meczów domowych zawodnikom starają się zapewnić Przemek i Paweł Łojek oraz Jan Lorenc i Tomasz Pacyga.

Na koniec swojego wystąpienia Adrian Sobolak podziękował wszystkim obecnym i byłym działaczom, sportowcom, trenerom, lekarzom i sponsorom – głównie Andrzejowi Tomaszkowczowi z rodziną oraz Danielowi Grygusiowi i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się na rzecz klubu.

Kolejnym punktem tego zebrania było  przedstawienia przez przewodniczącego komisji rewizyjnej Pawła Pacygę sprawozdania finansowego klubu za 2022 rok (do wglądu w zarządzie LKS). Rozliczenie przychodów i wydatków za miniony rok przedstawił też zebranym skarbnik Piotr Pietraszek. Po stronie tych pierwszych znalazły się m.in.: dotacje z Urzędu Gminy, pieniądze ze składek członkowskich, wpłaty z Festynu Krempaskiego, dotacje od sponsorów i inne. Co do wydatków to po ich stronie wymienił głównie: utrzymanie boiska, pranie strojów sportowych, zakup sprzętu sportowego, opłaty regulaminowe, wynagrodzenie instruktora i inne.

W toku dyskusji nad sprawozdaniem poruszono m.in. kwestię budowy szatni, bo jest już w tej sprawie złożony wniosek do Urzędu Gminy. O szczegółach opowiedział zebranym obecny na sali Dariusz Bizub. Zarząd klubu planuje też zrobić spotkanie z rodzicami dzieci grających w grupach młodzieżowych, by przedyskutować możliwość partycypowania przez nich w kosztach wynagrodzenia trenerów. 

Zdjęcia: Tomasz Krzysztofek

Facebook Comments