II Niedziela Wielkiego Postu – intencje

2 Niedziela Wielkiego Postu  – 13.03.2022 r.

 1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
 • w czwartek – Wspomnienie św. Patryka, biskupa i bł. Zbigniewa
 • w piątekWspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
 • w sobotę- Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 1. Dziś druga Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godzinie 900 Gorzkie Żale, a po 1030 Droga Krzyżowa.
 2. Od środy popielcowej rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Służy on do przygotowania obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez  wspomnienie    przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy      Wieczerzy pańskiej włącznie.
 3. Jest umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie        wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej   pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.
 4. Zebrane pieniądze na pomoc dla Ukrainy zostały przekazane do Kurii  Krakowskiej część i      większa część przelana na konto ks. Andrzeja Ścisłowicza, który pracuje w Zdołbunowie na Ukrainie.      
 5. W piątek Droga Krzyżowa w języku polskim o godzinie 1700, a po Mszy o godzinie 1800 w języku słowackim.
 6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Niech wszystkim solenizantom i solenizantką św. Józef uprasza potrzebne łaski.
 7. Panie Jezu Ty powiedziałeś: „Kto chce iść za Mną, niech weź swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. W ten święty czas Wielkiego Postu chcemy brać nasze codzienne krzyże i chcemy   Cię       naśladować. W obliczu tej wielkiej światowej tragedii modlimy się o pokój na świecie.
 8. Nasi kochani bracia i siostry z Ukrainy! Jesteśmy z Wami w tej ciężkiej godzinie waszej próby, modlimy się za Was i jesteśmy z Wami całym naszym chrześcijańskim sercem!
Facebook Comments