17. Krempaski Festyn – galeria

Wesołości było co niemiara! A wszystko za sprawą 17. już w historii Krempach festynu.

Imprezę zorganizowano wspólnym staraniem sołtysa Józefa Pietraszka, Rady Sołeckiej, Wiejskiego Domu Kultury i OSP, a zaproszenie na nią przyjęli: przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ Wiesław Parzygnat, ks. proboszcz Zbigniew Ścisłowicz, naczelnik OSP Krzysztof Łukasz, prezes Wspólnoty Urbarialnej Dariusz Kalata i prezeska Towarzystwa Słowaków w Polsce (o. Krempachy) Monika Pacyga. W tym dniu na deskach krempaskiej sceny zaprezentowały się Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą Zbigniewa Mosza, kapela Dominiki Trybuły oraz wszystkie grupy wiekowe prowadzonego przez Marie Wnęk Zielonego Jawora. Były konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dla dorosłych. Wiele emocji wzbudziło np. przewożenie partnera w taczce (zwłaszcza, gdy “powoziły” kobiety) czy podnoszenie na czas kłody drzewa. Widzom spodobało się również golenie chłopa w wykonaniu pań, czy splatanie warkocza w wykonaniu mężczyzn. Atmosferę i wolę zabawy zagrzewała w publiczności dowcipna konferansjerka w wykonaniu Marceliny Łukasz i Zofii Mrawczak, występujących przed widownią w roli “starego dobrego małżeństwa”.

Lipcowe festyny na stałe wpisały się już w imprezy kulturalne Krempach – z wyjątkiem 2020 r., kiedy to przez wzgląd na obostrzenia festyn musiał zostać odwołany. – Bardzo się cieszę, że znowu możemy się wszyscy spotkać – podkreślała Irena Krzysztofek, była przewodnicząca KGW. – Wszystkim nam było już tego potrzeba…

I jak co roku impreza nie mogłaby być zorganizowana, gdyby nie hojność prywatnych darczyńców i organizacji wspierających. I tak wśród głównych sponsorów 17. Festynu Krempaskiego znaleźli się: Urząd Gminy Nowy Targ, Gorczański Park Narodowy z siedzibą w Porębie Wielkiej, Krystyna i Ryszard Hornikowie, Helena i Andrzej Tomaszkowiczowie, Bronisława i Andrzej Hełdakowie, Anna i Stanisław Hełdakowie, Irena i Piotr Bizubowie, Jolanta i Mirosław Palenikowie, Maria, Aneta i Piotr Pacygowie, Kinga i Paweł Polakowie, Barbara i Jacek Pietraszkowie, Maria i i Jan Paluchowie, Elżbieta i Piotr Dłudzy, Emilia i Julian Łukaszowie, Sławomir Pęcak, Marta i Jacek Zygmuntowie, Maria i Grzegorz Tomaszkowieczowie oraz Bogumiła i Walenty Pietraszkowie.

A tu już wyniki konkursów:

 • Jedzenie śmietany (dzieci) – 1. Adrian Pietraszek, 2. Karolina Hlawacz, 3. Ola Szram
 • Wiązanie krawata (kobiety) – 1. Ludmiła Surma, 2. Maria Wnęk, 3. Jadwiga Dewera
 • Zaplatanie warkocza (mężczyźni) – 1. Kamil Pacyga, 2. Damian Mrawczak, 3. Maciej Wechterowicz
 • Golenie partnera (kobiety) – 1. Maria Wnęk, 2. Adrianna Klepacz, 3. Izabela Starczynowska
 • Znajomość gwary (dzieci) – 1. Martyna Markowicz i Klaudia Łukasz, 2. Oliwier Kaczmarczyk, 3. Paulina Moś
 • Przerzucanie opony (mężczyźni) – 1. Jan Lorenc, 2. Bartłomiej Krzysztofek, 3. Piotr Moś
 • Podnoszenia drzewa (mężczyźni) – 1. Krzysztof Łukasz, 2. Jan Broński, 3. Jacek Kaczmarczyk
 • Wbijanie gwoździ (kobiety) – 1. Zofia Janeczek, 2. Beata Pietraszek, 3. Mariola Dewera
 • Bieg z papierem toaletowym (dzieci) – 1. Marzena Lorenc, 2. Emilia Zygmund, 3. Michał Stanek
 • Karmienie partnera (pary) – 1. Adrian Sobolak i Magdalena Michalik, 2. Tomasz Łukasz i Ola Bryja, 3. Krzysztof Pająk i Elżbieta Pająk
 • Taczki (pary) – 1. Maria i Franciszek Zygmondowie, 2. Monika Długa i Paweł Brzyzek, 3. Bartłomiej i Dorota Surmowie
 • Kubek wody (dzieci) – 1. Zuzia, 2. Amelia, 3. Michał
 • Bieg w workach (mama i dziecko) – 1. Aneta Pacyga i Miłosz, 2. Urszula Sobolak i Ania Karowska, 3. Teresa Moś i Patrycja.
 • Skrobanie gruli (kobiety) – 1. Bogumiła Chowaniec, 2. Mariola Dewera, 3. Alicja Łojek
 • Rzezanie drzewa – 1. Jan Broński i Marcin Galuś, 2. Bogdan Gryguś i Gabriel Brzyzek, 3.

 

Facebook Comments