Strażacy kontra koronawirus – czyli odkażanie wykonane

Według niepotwierdzonych informacji liczba osób zarażonych koronawirusem w Krempachach osiągnęła poziom 35. Wielu chorych przebywa w szpitalu jednoimiennym w Krakowie.

Dziś w trosce o zdrowie mieszkańców strażacy OSP pod przewodnictwem komendanta Józefa Tazika przeprowadzili dezynfekcję takich miejsc publicznych, jak: wiejskiego placu zabaw, przystanku, dziedzińców sklepów, siłowni na świeżym powietrzu, cmentarzy przykościelnych oraz stojących przy głównej drodze ławeczek. Opryskiwanie środkiem wiruso i bakteriobójczym nie ominęło także ogrodzeń i mostków, a zwłaszcza znajdujących się na nich poręczy.

Pomysł, żeby zrobić takie opryskiwanie, wyszedł od naszego radnego Józefa Lorenca – wyjaśniał Józef Tazik. – My chętnie go podchwyciliśmy i wprowadziliśmy w czyn, bo trzeba coś zrobić, żeby zachorowań było mniej – tłumaczył.

Miejsca publiczne spryskane zostały środkiem o nazwie Trisept Complex używanym do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej – trzy opakowania tego płynu OSP Krempachy pozyskała z Urzędu Gminy Nowy Targ. Z kolei opryskiwacz spalinowy firmy Stihl trafił do krempaskich strażaków ze specjalnego funduszu ds. walki z koronawirusem i zostanie w niej już na stałe. – Były tylko cztery takie na całą gminę Nowy Targ i nam udało się pozyskać ten jeden  – wyjaśniał Józef Tazik. Prócz opryskiwacza strażacy pozyskali także 4 specjalne kombinezony – takie same, jakich używają załogi karetek.

Kolejne opryskiwanie według informacji zawartych na etykiecie użytego płynu powinno być powtórzone za 3 tygodnie. – Mamy nadzieję, że to dzisiejsze coś pomoże i zachorowań będzie mniej – zaznaczał na koniec Józef Tazik. – Jeśli nie, będziemy zastanawiać się nad tym, co dalej…

Facebook Comments

1 Trackback / Pingback

  1. Dezynfekcja w Krempachach | NowyTarg24.tv

Komentowanie jest wyłączone.