ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY DOLINA NA SZKLANYM EKRANIE!!!

Nawet przez myśl by nam nie przeszło, że po blisko 3 latach funkcjonowania zespołu działającego przy WDK w Krempachach będziemy mieć możliwość prezentowania naszej wsi i naszego regionu w telewizji, mało tego – zagranicznej. Odbieramy to jako ogromny sukces nie tylko zespołu Dolina, ale przede wszystkim naszej małej ojczyzny.

W minioną sobotę 1 lutego Zespół folklorystyczny Dolina prezentował Krempachy i nasz Spiski region w międzynarodowym programie telewizyjnym ZEM SPIEVA III emitowanym przez Słowacką Telewizję Publiczną program 1. Jest to program typu show, który porównać można do polskiego odpowiednika „Mam talent”, ale w tym przypadku, prezentowany jest tylko i wyłącznie folklor. Cieszy się on ogromną popularnością nie tylko na Słowacji, ale i na całym świecie, zrzeszając co sobotę przed telewizorami miliony widzów śledzących historię i zmagania ludzi poświęconych kulturze swoich przodków.

W ten weekend można było zobaczyć także występ w wykonaniu naszego zespołu Dolina, który został doceniony i zakwalifikowany do nagrań telewizyjnych, ciesząc się uznaniem producentów i widzów, bez których nie byłoby to możliwe.

Nagranie telewizyjne poprzedzone było reportażem wykonanym w listopadzie, o czym informowaliśmy na ścianie naszego facebook’owego funpage’u. Ekipa telewizyjna wraz z naszą promotorką Vicą Kerekesovą – sławną słowacką aktorką, która ostatnimi czasy gra w Holiwoodzkich produkcjach m.in. Resistance) przybyła do Krempach, by zobaczyć naszą wieś i poznać naszą historię, która choć krótka, staje się coraz barwniejsza.

Było to piękne doświadczenie, zaszczyt i niepowtarzalna przygoda.

Bardzo dziękujemy za wsparcie wszystkim tym, którzy to czynią i pokładają w nas nadzieję. Cieszymy się, że jesteście z nami i doceniacie nasz wkład w historię i pozytywne postrzeganie naszej miejscowości.

Ze swej strony za pośrednictwem Krempaskiego portalu informacyjnego gorąco dziękuję wszystkim członkom zespołu za udział w nagraniach, zaangażowanie i świetną zabawę.

Niech żyje folklor!!!!

Józef Lorenc

Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć nagrania w telewizji do obejrzenia całości odcinka pod linkiem: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14986/211260 lub samej prezentacji zespołu pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qH2ch3Jv2Pw

Zdjęcia: Zespół Dolina

Facebook Comments