VI niedziela zwykła – ogłoszenia

6 niedziela zwykła -11.02.2024 r.

Odpust Parafialny ku uczczeniu św. Walentego

W tygodniu wspominać będziemy:

  • w środę – Środa Popielcowa
  1. Dziś w naszej wspólnocie Parafialnej przeżywamy Odpust ku czci św. Walentego. Suma odpustowa będzie, a o godzinie 930, która odprawi O. Grzegorz z Kluszkowic, a o godz. 1130 ks. Alojz Frankowic ze Starej Wsi.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i godnego przeżywania naszego parafialnego odpustu. Niech św. Walenty uprasza nam wszystkim potrzebne łaski w tym także jakże potrzebną łaskę zdrowia.
  3. Naszą uroczystość odpustową można też oglądać w Internecie na naszej stronie parafialnej. Już nie długo będzie można oglądać transmisję z kościoła św. Marcina za co wdzięczni jesteśmy radzie ekonomicznej i panom informatykom. Serdeczny Bóg zapłać!
  4. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem na mszach św. o 1630 w języku polskim a o 1800 w języku słowackim.  W środę popielcową obowiązuje post ścisły i    Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcam do udziału w praktykach pokutnych Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa u nas w piątek o godzinie 1700 po polsku i po Mszy św. o godzinie 1800 po słowacku. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godzinie 1030.
  6. Przeżywając dziś także Światowy Dzień Chorego prośmy, aby Bóg uzdolnił nas do przychodzenia z pomocą wszystkim chorym i cierpiącym!
  Facebook Comments