Spotkanie opłatkowe seniorów – ZDJĘCIA

W niedzielne popołudnie 7 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Krempachach odbyło się doroczne spotkanie seniorów. Była okazja do rozmów, sąsiedzkich posiadów i do obejrzenia występów.

Spotkanie rozpoczęła kapela Dominiki Trybuły, która uraczyła przybyłych koncertem kolęd. Po występie muzyków głos zabrał sołtys wsi Józef Pietraszek, który podkreślił, że cieszy go obecność tych, którzy przyjęli zaproszenie na posiady. – Nastała teraz taka moda, że “każdy sobie rzepkę skrobie”. A kiedyś ludzie odwiedzali się nawzajem, spotykali i składali sobie życzenia. Nam, starszym trudno się do tej nowej mody przyzwyczaić, dlatego proszę teraz ks. proboszcza, żeby poświęcił nam te opłatki, abyśmy mogli się nimi przełamać – apelował.

A potem życzeniom, uściskom i pozytywnym słowom nie było końca. Przeważały życzenia zdrowia, bo kto jak kto, ale seniorzy doceniają tę wartość najbardziej. Były też życzenia pomyślności, pogody ducha, wytrwałości w pracy społecznej i wiele, wiele innych.

Spotkanie seniorów ubogaciły też występy zespołu Zielony Jawor, a żywiołowy taniec młodych rozgrzał serca przybyłych.

Zaproszenie na spotkanie przyjął też wicewójt gminy Nowy Targ Wiesław Parzygnat, które nie omieszkał zaznaczyć, że cieszą go takie spotkania i zaangażowanie wszystkich krempaszan w krzewienie spiskiej tradycji. Głos zajęła także dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Józefa Kuchta, która szczerze i serdecznie pogratulowała sołtysowi mieszkańców i mieszkańcom sołtysa. Osobne słowa uznania skierowała też do nieobecnej na tym wydarzeniu kierowniczki WDK Marii Krzysztofek.

Facebook Comments