IV niedziela Adwentu – ogłoszenia

IV niedziela Adwentu  –  24 grudnia 2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę adwentu. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Pasterka w tym roku będzie odprawiona po słowacku. Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana będą odprawione według świątecznego porządku o 730, 900 i 1100. Zapraszam orkiestrę, aby swą grą ubogaciła liturgię Mszy Św. o północy i w święta. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a w drugi dzień świąt na uniwersyteckie uczelnie katolickie w naszym kraju.
  3. Dzięki harcerzom z Rogoźnika w naszej świątyni płonie światełko z Betlejem. Zachęcam, żeby przenieść ten ogień do swoich domów, aby mógł zapłonąć na każdym wigilijnym stole.
  4. Maryja pokorna jest siłą zdolną wiele uczynić i wiele zmienić. Wydaje najpiękniejsze owoce codziennej miłości, które wychwalamy w pieśniach i nabożeństwach maryjnych. Niech nam pomaga jak najlepiej chwalić przychodzącego zbawiciela

 

Facebook Comments