I niedziela Adwentu – ogłoszenia

I Niedziela Adwentu  –  3 grudnia 2023 r.

 1. W tygodniu wspominać będziemy:
 • W poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
 • W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
 • W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • W Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 1. Rozpoczynamy dzisiaj przygotowanie adwentowe do świąt Bożego Narodzenia. Jest to szczególny czas dla każdego katolika, aby nie tylko myśleć o Bożym Narodzeniu, ale mieć świadomość by ta współpraca przebiegała jak najlepiej. To nie tylko czas na modlitwę, ale także na uczestnictwo w roratach i spowiedzi przedświątecznej.
 2. Dziś przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 3. W środę będziemy wspominali św. Mikołaja, biskupa. Jest to szczególny czas dzielenia się ta wielką radością z najbliższymi, bo największym prezentem jest nasza miłość i dobroć i dobrze byśmy mieli ją dla drugiego człowieka.
 4. W czwartek I czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 1700. Na zakończenie adoracji litania do Jezusa Najwyższego kapłana i modlitwa o dobre i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na mszy o godzinie 1800 dzieci I Komunijne otrzymają medaliki z Niepokalanie Poczętą.
 6. Kościół będzie bardziej ludzki tylko wtedy, gdy będzie bardziej Boży. Gdy będzie czytelnym znakiem Bożej wierności. Gdy będzie narzędziem komunii z bogiem i dzięki temu także komunii z ludźmi!
Facebook Comments