Konkurs poezji rozstrzygnięty

W piątek 19 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Miś Uszatek” odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „„Polscy poeci dzieciom- Brzechwa , Tuwim”.

Celem konkursu było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Dzięki zaangażowaniu rodziców –14 dzielnych przedszkolaków  ze  wszystkich grup wzięło udział w tym  przedsięwzięciu. Dzieci wykazały się kreatywnością, zarówno w interpretacji utworów, jak też w przygotowaniu strojów czy rekwizytów.
Oprócz popularyzacji twórczości wybranych poetów, była to okazja do wspólnej zabawy, posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych.
Przedszkolaki indywidualnie zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.  Mogliśmy wysłuchać wiersz: ,, Kaczka Dziwaczka”,„Abecadło”, „Na wyspach Bergamutach”, i wiele, wiele innych.  Prezentowane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Występy dzieci i rodziców spotkały się z ciepłym przyjęciem przez pozostałe przedszkolaki.
Jury w składzie:
  • Maria Wnęk– lokalna artystka
  • Iwona Jandura- logopeda , dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Ludzmierzu.
  • Magda Kuchat – dyrektor 🫶🏻
miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Podczas prezentacji jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jak powiedziała pani dyrektor: – Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie, dlatego wszystkie dzieci dostały piękne książki ,dyplomy natomiast te najwyżej ocenione otrzymały wejścia  do  Małpiego Gaju w Nowym Targu.

Gratulujemy rodzicom oraz wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie!

 

Facebook Comments